دریافت فایل*بررسی اهميت اقتصادي و جايگاه کاشت گل در ايران و گلخانه و تاسيسات گلكاري*

بررسی اهميت اقتصادي , جايگاه کاشت گل در ايران , گلخانه , تاسيسات گلكاري|dqu35016949
مشخصات فایل مورد نظر در مورد بررسی اهميت اقتصادي و جايگاه کاشت گل در ايران و گلخانه و تاسيسات گلكاري آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

اهميت تاريخي: قدمت کشت و كار و نگهداري گل‌ها در ايران شايد همزمان با شروع کشاورزي بوده است. با نگاهي به تاريخ و فرهنگ ايران بنظر مي‌آيد که همواره ايرانيان در زمينه موضوعات مرتبط با گل‌ها جايگاه خوب و ارزنده‌اي داشته‌اند.اهميت اقتصادي: شايد قديمي‌ترين گلخانه‌هاي موجود در ايران كه در حال حاضر هم فعال هستند قدمتي در حدود 75 70 سال دارند. در حقيقت اهميت اقتصادي اين رشته، سابقه طولاني در ايران دارد. زماني كه بسياري از کشورها نامي در زمينه پرورش گل و گياه نداشته اند کشور ما با داشتن گلخانه‌هاي خوب و قابل قبول در زمان خود وضعيتي مناسب داشته است. کشت و كار پرورش گل‌هاي زينتي در ايران بعنوان يک رشته اقتصادي سابقه‌اي به قدمت احداث گلخانه‌ها ندارد اما از زمان‌هاي گذشته، گلخانه‌دارها کار تکثير و پرورش گياهان را براي سرگرمي، و گذران اوقات فراغت انجام مي‌دادند.در سال‌هاي اخير بدليل نياز روز افزون بازار و خواست افراد جامعه و بدليل محدود شدن فضاي زندگي مردم اين وضعيت کاملاً تغيير كرده است. بطوري که در سال‌هاي اخير احداث گلخانه‌هاي نسبتاً مجهز و كارآمد بمنظور کشت و پرورش و تكثير گياهان زينتي و نيز توسعه اقتصادي پيشرفت زيادي داشته است.ايران يکي از خواستگاه‌ها و زادگاه‌هاي طبيعي گياهان زينتي از جمله لاله، سنبل، زنبق، سيکلمه و برخي از درختچه‌ها و تعداد زيادي از درختان ميوه بشمار مي‌آيد، و در منابع علمي دنيا اسناد و مدارک مربوط به اين موضوع موجود است. ولي از نظر اقتصادي و صادرات گل و گياه هنوز موقعيت مناسبي در سطح دنيا ندارد.تاسيسات گلكاريعوامل قابل كنترل در گلخانه ها1.درجه حرارت؛2.نور؛3.رطوبت؛4. مقدار گاز كربنيك(Co2).هر كدام از عوامل قابل كنترل در گلخانهها جداگانه توضيح داده مي‌شوند.درجه حرارت در گل خانه هاتنظيم درجه حرارت در گلخانهها شرط اوليه براي رشد و نمو بسياري از گياهان است. نياز گياهان به درجه حرارت دامنههاي مختلفي دارد. بعضي از گياهان درجه حرارتهاي بالاتري نياز دارند مثل گياهان مناطق گرمسيري. بعضي ديگر در درجه حرارتهاي كمتر از 20 درجه سانتيگراد هم بخوبي رشد و نمو ميكنند، مانند گياهاني كه از مناطق سردسيري منقل شده‌اند نظير پامچال كه در جنگل‌هاي شمال ديده مي‌شود.

مطالب دیگر:
تحقیق در مورد فيزيك چيست تحقیق در مورد فوتوديودهاي آوالانژ تحقیق در مورد فرق ميان ازدواج دائم و موقت 67 ص تحقیق در مورد قالب چوبي تحقیق در مورد قانون ديوان عدالت اداري 12 ص تحقیق در مورد قرص اکستازی تحقیق در مورد قره گوردم 11 ص تحقیق در مورد قضيه فيثاغورث تحقیق در مورد قوانين و مقررات و لزومات آن 19 ص تحقیق در مورد قوانین فوتبال 7ص تحقیق در مورد كشتارگاه 15 ص تحقیق در مورد كاربرد اولتراسونيك در صنايع غذايي 23 ص تحقیق در مورد كوهپيمايي 6 ص تحقیق در مورد لاستیک اتو مبیل تحقیق در مورد ليلی و مجنون 11 ص تحقیق در مورد لگوريتم‌هاي هيوريستيك‌ها تحقیق در مورد ماشين سنكرون تحقیق در مورد ماشین های کشاورزی 12ص تحقیق در مورد ماليات بر ارزش افزود1 17 ص تحقیق در مورد ماليات بر ارزش افزوده روشها و آثار 17 ص تحقیق در مورد مالیات بر ارزش افزوده در ایران 11 ص تحقیق در مورد ماليات بر مشاغل و عوامل آن تحقیق در مورد متافيزيك دكارت تحقیق در مورد مثلث هاي رلو 16 ص تحقیق در مورد مديريت اطلاعات گزينش نيروي انساني 10 ص