دریافت فایل*آناتومي كاربردي گوش و نگاهی به بیماری های بخش های مختلف گوش و تدابیر درمانی آنها*

آناتومي كاربردي گوش و نگاهی به بیماری های بخش های مختلف گوش و تدابیر درمانی آنها|dqu35016949
مشخصات فایل مورد نظر در مورد آناتومي كاربردي گوش و نگاهی به بیماری های بخش های مختلف گوش و تدابیر درمانی آنها آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 19

Applied Anatomy

از نظر ساختمان و عمل گوش به سه قسمت: گوش خارجي. مياني و داخلي تقسيم مي شود:گوش خارجي External Ear :گوش خارجي خود شامل سه قسمت(1)لله گوش (2) كانال يا مجراي شنوايي خارجي و (3) پرده صماخ است.لاله گوش Auricle (pinna) :ساختمان لاله گوش غضروفي است(به جز نرمه گوش) و در حوالي هفته نهم جنيني توسط 6 تكمه يا برجستگي در دو طرف اولين شيار حلقي در بين اولين و دومين ثوس تشكيل مي شود و در حواي ماه چهارم جنيني شكل واقعي خود را به دست مي اورد.پوست لاله گوش نسبتاً نازك و داراي غدد سبابه بوده و در سطح اقدامي(خارجي) به سختي به پري كندريوم چسبيده است كه به همين دليل كوفتگي هاي لاله گوش با تشكيل هماتوم در اين سطح همراه خواهد بود.كانال يا مجراي شنوايي خارجي External Auditory Canal (Meatus):كانال شنوايي خارجي (EAM) از قسمت شيار حلقي به وجود آمده. در بالغين طول آن حدود 25 تا 30 ميليمتر است. يك سوم خارجي آن غضروفي و مابقي آن استخواني است(در شير خواران تماماً غضروفي است) قسمت غضروفي(خارجي) آن داراي انحنايي به خلف و بالا و قسمت استخواني(داخلي) آن انحنايي به قدام و پايين دارد. لذا در بالغين جهت مشاهده كامل كانال شنوايي و پرده سماخ و بوسيله اتوسكوپ لاله گوش به سمت عقب و كمي بالا كشيده مي شود. اما در اطفال (كمتر از 3 سال) انحناي آن كمتر و تا حدي بر عكس بالغين است و بايستي در مواقع معاينه لاله گوش به عقب و حتي كمي پايين كشيده شود.پوست لاله گوش به داخل مجرا نيز امتداد يافته و بتدريج از ضخامت ان كم مي شود بطوري كه در روي پرده صماخ به نازكترين حد خود مي رسد و فقط اپيدرم باقي مي ماند. بر خلاف قسمت استخواني پوست ناحيه غضروفي حاوي واحدهاي پيلوسباسه و غدد سرومنو مجموع ترشحات آنها موم يا واكس گوش را تشكيل مي دهند.نكته: مجراي گوش دو تنگه دارد يكي در مرز بين قسمت غضروفي و استخواني و ديگري در 5 ميليمتري پرده صماخ. اجسام خارجي معمولاً در اين دو ناحيه به دام افتاده و گير مي كنند.موم يا سرومن (Ear cerumen) :موم يا سرومن گوش مجموع ترشحات غدد سباسه و سرومن بوده. حاوي انواعي از تاسيدهاي آمينه و اسيدهاي چرب ليزوزيم و ايمونوگلوبولين است و بر اساس فنوتيپ ژنتيكي شخص ممكن است نرم و زرد تيره(فنوتيپ غالب) يا جامد. سفت و شكننده به رنگ زرد مايل به خاكستري باشد(فنوتيپ مغلوب).غدد سرومن در واقع غدد عرق آپوكرين تغيير شكل يافته پوست بوده و ترشحات ان تحت تأثير تحريكات آدرنرژيك حالات هيجاني تحريك فيزيكي مجراي گوش و مصرف داروهاي آدرنرژيك مختصري افزايش مي يابد.نكته: قسمت غضروفي كانال گوش يكپارچه و مستحكم نبوده و داراي دو شكاف عرضي موسوم به شكافهاي سارتوريني است و از اين طريق عفونتهاي شديد گوش خارجي مي توانند به فضاي بنا گوش تحت آهيانه اي و قاعده جمجمه انتشار يابد كه نمونه مشخص ان اوتيت خارجي برخيم است.

مطالب دیگر:
📜پاورپوینت تحلیل بنای فرهنگسرای فرشچیان اصفهان📜پاورپوینت روش هاي تشخيص هويت بيومتريک📜پاورپوینت آشنایی با کلیات، مبانی و روش های موضوع شناسی احکام فقهی📜پاورپوینت استاتیک📜پاورپوینت برون سپاري فعاليت ها📜پاورپوینت فناوری اطلاعات در صنعت هواپیمایی و حمل نقل ریلی📜پاورپوینت گل گاوزبان📜پاورپوینت آموزش پرورش قارچ های خوراکی📜پاورپوینت مهندسی سیستم📜پاورپوینت میکروارگانیسم ها در کشاورزی پایدار📜پاورپوینت نقش فن آوری اطلاعات در كشورداری📜پاورپوینت طراحی کامپیوتر پایه📜پاورپوینت فن آوری GPRS📜پاورپوینت فن آوری نانو در آسانسور فضایی📜پاورپوینت کاربرد spss در مهندسی صنایع📜پاورپوینت بررسی تأثیر شبکه های اجتماعی مجازی بر اخلاق تربیتی و فردی کاربران📜پاورپوینت تحلیل مرکز خرید لیورپول در کشور مکزیک📜پاورپوینت تحلیل مرکز تجاری چگندو چین📜پاورپوینت مدیریت عملکرد📜پاورپوینت جداسازی و شناسایی ترکیبات آلی📜پاورپوینت مراحل نمونه گیری📜پاورپوینت فصل چهارم کتاب درآمدی به جامعه شناسی تألیف بروس کوِئن ترجمه محسن ثلاثی (منزلت و نقش)📜پاورپوینت فصل ششم کتاب درآمدی به جامعه شناسی تألیف بروس کوِئن ترجمه محسن ثلاثی (گروه های اجتماعی)📜پاورپوینت قواعد عربی دوم دبیرستان📜پاورپوینت فهرست نویسی توصیفی