دریافت فایل*رشد ساختار برتر کلروپلاست در سلول های پوشاننده دسته های آوندی دو نوع مختلف ژنوتیپی ذرت (Zea mays L*

رشد ساختار برتر کلروپلاست در سلول های پوشاننده دسته های آوندی دو نوع مختلف ژنوتیپی ذرت (Zea mays L|dqu35016949
مشخصات فایل مورد نظر در مورد رشد ساختار برتر کلروپلاست در سلول های پوشاننده دسته های آوندی دو نوع مختلف ژنوتیپی ذرت (Zea mays L آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

)

خلاصه

برگ های ذرت دارای دو بافت فتوسنتز کننده با دو نوع کلروپلاست، سلول های مزوفیل (MC) و سلول های پوشاننده دسته های آوندی (BSC) می باشند. رشد کلروپلاست ها در BSC به وسیله انتقال پیام از طریق میکروسکوپ الکترونی و روش شمارش کردن در بخش وسط برگ سوم گیاهان ذرت دنبال می گردد. از برگ های جوان (Y) به برگ های بالغ (M)، تراکم حجم سیستم غشا فتوسنتز کننده (تیلاکوئیدها) نسبت به برگ های پیر شده (S) افزایش می یابد که به صورت مشخصی تغییر نیافته اند. در طول کل مدت زمان رشد برگ، نواحی تیلاکوئیدی کوچک (گرانا) در کلروپلاست های BSC موجود بوده است که به صورت متداول برای آگرانال فرض شده اند. از برگ های M به S تراکم حجم محتوای نشاسته به مقدار شدیدی کاهش می یابد که در این حالت پلاستوگلوبولی به مقدار زیادی افزایش می یابد.

کلروپلاست ها سلول های بدون اندام فتوسنتزی هستند. بنابراین آن ها مهم ترین نوع پلاستیدها هستند. پلاستیدهای گیاهان عالی برای مدت زمان طولانی مورد مطالعه قرار گرفته است. رشد ساختارهای برتر کلروپلاست در طول رشد برگ به وسیله Kutik (19989 مورد بررسی قرار گرفته بود. فتوسنتز فرایند متابولیکی اولیه ای است که به وسیله تثبیت شدن کربن غیر آلی از دی اکسید کربن برای زندگی کردن بر روی سیاره ما مهم می باشد. گیاهانی که فتوسنتز کننده c4 نامیده می شوند دارای توانایی ثبیت کردن دی اکسید کربن بین دو نوع از کلروفیل ها هستند. بیشتر گیاهان c4 دارای آناتومی برگی خاصی هستند. دو نوع از بافت های فتوسنتز کننده در اطراف دسته های آوندی عبارتند از: سلول های پوشاننده دسته (BSC) و سلول های مزوفیل (MC). ذرت عموما یک گیاه C4 است که تحت گروه آنزیم مالیک NADP (NADP-ME) نامیده می شود. کلروپلاست ها به صورت سانتریفیوژی در سلول های پوشاننده دسته جای گرفته اند. آن ها معمولا فاقد گرانا هستند (ناحیه پدیدار شدن تیلاکوئیدها) یا دارای گرانای کوچک تری متشکل از دو تا چهار تیلاکوئید هستند (در حالی که کلروپلاست های MC معمولا دارای گرانای بزرگ تر از بیشتر تیلاکوئیدها هست) اما آن ها معمولا حاوی مقادیر زیادی از پلی ساکاریدها، و نشاسته هستند. برانجون (1973) تفاوت کلروپلاست های جوان مربوط به برگ های در حال رشد ذرت را ارزیابی کرد. تفاوت MCها و BSCها در ذرت همچنین به وسیله روش های مولکولی دنبال می گردد. Kutik و همکاران (1999) از نظر استرولوژیکی رشد کلروپلاست های MC را در طول رشد برگ سوم گیاهان ذرت در ژنوتیپ های مختلف در فتوسنتز فعال را مطالعه کرد. هدف از کار مطالعاتی ما ارزیابی کردن استرولوژیکی (برای اولین بار تا جایی که ما می دانیم) رشد کلروپلاست های BSC در طول رشد برگ های مشابه می باشد.


مطالب دیگر:
📎بررسی اصول و انواع م مراحل حسابداری📎بررسی عملکرد و اصول رگولاتورهاي خطي ولتاژ و انواع و کاربرد و استانداردهای آنها📎بررسی ساختارگرایی و وجوه و تنوع آن و مروری بر طراحی آموزشی از منظر رويکرد ساخت گرايی📎بررسی اثار تاریخی هفت تپه📎بررسی آسیبهای ورزشی و آسیب‌دیدگی‌های بخش‌های مختلف بدن و روشهای پیشگیری و درمان📎بررسی مفهوم اعتصاب و علل و اثار آن و شناخت جایگاه آن در دو دیدگاه حقوقی و فقهی📎مروری بر اعجاز تشريعي در قرآن و پایه های شریعت اسلامی📎بررسی اكولوژي عملي و شناخت اکوسیستمها📎بررسی روسازی مرکب و افزایش کارایی رویه های بتنی با اجرای روکش اسفالتی📎بررسی اعجاز عددی قرآن و مروری راز و اعجاز برخی اعداد خاص📎بررسی زندگی آگوستين و عقاید و خداشناسی او و مروری بر نظرية شناخت📎بررسی مکتب اکسپرسیونیسم و پیشینه و ویژگیهای آن📎بررسی اقتصاد کشاورزی و ضایعات آن و ارائه روشهای جلوگیری از ضایعات📎بررسی اکولوژی درخت گردو و خواص آن📎بررسی شخصیت افلاطون و زندگی و عقاید او📎بررسی الگوریتم یادگیری ماشین و برنامه نویسی تابعی و آمرانه📎بررسی آفتابگردان و تاریخچه کاشت و خواص و موارد استفاده آن📎بررسی اکولوژی درخت انگور و انواع و آفتها و ارزش غذایی انگور📎بررسی اکالیپتوس و ویژگیها و کاشت و مصارف آن📎بررسی زندگینامه آلبرت اينشتين و اعتراضات او نسبت به تفسیر کوپنهاگی از هم ارزی‌های جدید📎بررسی آفات و بیماریهای زیتون و نحوه کنترل آنها📎بررسی مجموعه اي از مشهورترين و ديدني ترين ابنيه و آثار تاريخي ايران بعد از اسلام📎شرح مسئله و مستند سازی پروژه طراحی شبکه های محلی مجازی ( اختصارا در این مقاله، شبکه های مجازی یا📎بررسی ابونصر فارابي‌ (ارسطوي‌ دوم) و زندگینامه و دیدگاه او درباره سیاست و مذهب و منطق و مروری بر ش📎بررسی شبکه ها و اتوماسيون صنعتي و شبكه هاي ارتباطي و ملزومات اساسي طراحي و ارتباطات قسمتهاي مختلف