دریافت فایل*نظریه های مختلف در مورد علل و عوامل پرخاشگری*

نظریه زیستی پرخاشگری,نظریه شناختی پرخاشگری,نظریه انگیزشی پرخاشگری,نظریه یادگیری اجتماعی پرخاشگری,نظریه اسناد پرخاشگری,نظریه های مختلف در مورد پرخاشگری|dqu35016949
مشخصات فایل مورد نظر در مورد نظریه های مختلف در مورد علل و عوامل پرخاشگری آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

هدف از این تحقیق پایان نامه بررسی می باشد.


مشخصات فایل
تعداد صفحات49حجم92/925 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
هدف از این تحقیق پایان نامه بررسی می باشد.

فروید غریزه را عامل اصلی پرخاشگری می دانست. وی به یک دیدگاه هیدرولیک در پرخاشگری اعتقاد داشت، این که انرژی پرخاشگرانه، تا یک سطح معینی تولید می گردد و آنگاه از طریق رفتار خشن و تخریب گرا تخلیه می گردد. وی دو دسته غریزه متضاد با عنوان های غریزه زندگی و غریزه مرگ را مطرح می کند. غریزه زندگی سازنده و نگهدارنده حیات است و ما را از جهت ارضاء و حفظ بقاء هدایت می کند. اما غریزه مرگ، مخرب و از هم پاشاننده زندگی است و به صورت پرخاشگری، به نابود کردن و تخریب می پردازد (بندورا ، 1973؛ به نقل از شکرکن، 1384). فقط روان تحلیل گران نیستند که چنین عقیده ای دارند، دیگر روانشناسان از جمله "لورنتس" نیز به عنوان یک کردار شناس مشهور پرخاشگری را به عنوان یک غریزه تهاجم تلقی می کرد، که توسط یک سری از عوامل محیطی راه اندازی می گردد.


به عقیده لورنتس پرخاشگری، صفت غریزی تمام موجودات زنده است و برای حفظ حیات انسان و گونه های دیگر حیوانات ضروری است. لورنتس اظهار داشته است پرخاشگری که موجب آسیب رساندن به دیگران می گردد، از غریزه جنگیدن بر می خیزد که بین انسان و سایر ارگانیسم ها مشترک است. انرژی این غریزه به طورخود به خود با عیار کم و بیش ثابت، در ارگانیسم تولید می گردد. احتمال پرخاشگری در نتیجه بالا رفتن میزان انرژی اندوخته شده و وجود و شدت محرک های آزاردهنده پرخاشگری افزایش می یابد (لورنتس،1996؛ به نقل از شکرکن، 1384).


طبق نظریه شناختی پرخاشگری، پردازش اطلاعات اجتماعی، عملکرد گام های متوالی پردازش می باشد که شامل: کدگذاری اشارات اجتماعی، تفسیر اشارات اجتماعی، مشخص کردن اهداف، دسترسی به پاسخ، تصمیم گیری برای پاسخ دهی و تصویب انجام رفتار می باشد. بر طبق این مدل فرض می شود، پردازش ماهرانه در هر گام، موجب عملکرد شایسته در موقعیت خاص می شود، در حالی پردازش ناقص، منجر به رفتار اجتماعی منحرف "پرخاشگری" می شود (کریک و داج، 2000). حداقل دو الگوی پردازش اطلاعات اجتماعی کلی، به افراد پرخاشگر نسبت داده شده است. اولین الگو شامل، سوگیری و یا نقص در مرحله تفسیر اشارات اجتماعی می باشد. تحقیقات در اختلافات بین افراد در مرحله تفسیر اشارات اجتماعی نشان داده اند که افراد پرخاشگر در پاسخ به موقعیت های تحریک آمیز مبهم اسناد های خصمانه ای نشان می دهند (گورا و اسلابی، 1999). در دومین الگوی پردازش اطلاعات اجتماعی که خصیصه افراد پرخاشگر است، سوگیری در مرحله تصمیم گیری برای پاسخ دهی پیش می آید. در طی این مرحله، فرد پاسخ های رفتاری ممکن به یک موقعیت ویژه، بر حسب چندین ملاک (مانند نوع پیامد احتمالی که برای هر پاسخ هایی فراهم می شود و درجه اطمینانی که به توانایی هایش برای انجام پاسخ احساس می کند)، ارزیابی می شود. بنابراین برای این افراد پرخاشگری به عنوان روشی برای بدست آوردن اهداف مطلوب و خواستنی محسوب می شود (کریک و داج، 2000).

فهرست مطالب

2-2-3- پرخاشگری 8
2-2-3-1- پرخاشگری به عنوان یک غریزه 8
2-2-3-2- پرخاشگری رفتاری 9
2-2-3-3- پرخاشگری به عنوان یک قضاوت اجتماعی 10
2-2-3-4- 12
نظریه زیستی 12
نظریه شناختی 12
نظریه انگیزشی 13
نظریه یادگیری اجتماعی 14
نظریه اسناد 14
2-3- تحقیقات پیشین 20
2-4- نقد مطالعات انجام شده 34
2-5- نتیجه گیری 35

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"

مطالب دیگر:
📗دانلود تحقیق در موردترکیبات-کودهای-شیمیایی-10-ص📗دانلود تحقیق در موردتریز TRIZ📗دانلود تحقیق در موردتزريق اسيدهاي آمينه به تخم مرغ مادران گوشتي و اثر آن بر درصد جوجه در آوری📗دانلود تحقیق در موردتزريق تخت کفش📗دانلود تحقیق در موردتزریق📗دانلود تحقیق در موردتساوي حقوق زن و مرد در ايران 25 ص📗دانلود تحقیق در موردتساوي حقوق زن و مرد در ايران📗دانلود تحقیق در موردتست ارتعاش آكوستيك📗دانلود تحقیق در موردتست ازدواج 43 ص📗دانلود تحقیق در موردتست جغرافيايي📗دانلود تحقیق در موردتست ذرات مغناطيسي، مايعات نافذ ، التراسونيك و توضيحاتي در رابطه با ضخامت سنجها 13 ص📗دانلود تحقیق در موردتست ذرات مغناطیسی 10 ص📗دانلود تحقیق در موردتست عربي با جواب تشريحي📗دانلود تحقیق در موردتست مخرب و غیر مخرب جوشکاری صنعت فلزی📗دانلود تحقیق در موردتست هوش📗دانلود تحقیق در موردتست وعيب يابي شبكه📗دانلود تحقیق در موردتست-SCR📗دانلود تحقیق در موردتست-انواع-خازن-توسط-مولتی-متر-11-ص📗دانلود تحقیق در موردتست📗دانلود تحقیق در موردتستهای غیرمخرب جوش و کاربرد روش (TDN) در بازرسی قطعات فورج 67 ص📗دانلود تحقیق در موردتسخیر لانه جاسوسی📗دانلود تحقیق در موردتسطيح ليزري📗دانلود تحقیق در موردتسليحات نظامی 14 ص📗دانلود تحقیق در موردتسمه نقاله – راهنمای انبار کردن و حمل و نقل - 11ص📗دانلود تحقیق در موردتشابهات‌ و تفاوتهاي‌ حقوق‌ جزايي‌اسلامي‌ و غربي 23ص