دریافت فایل*انواع نظریه های مختلف در مورد اضطراب*

نظریه اضطراب بک,نظریه اضطراب فروید,نظریه اضطراب بارلو,نظریه اضطراب بنیادی,اضطراب در نظریه فروید,اضطراب در نظریه راجرز,نظریه های روانشناختی اضطراب,نظريه هاي شناختي اضطراب,نظریه دانشمندان در مورد اضطراب|dqu35016949
مشخصات فایل مورد نظر در مورد انواع نظریه های مختلف در مورد اضطراب آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

هدف از این تحقیق بررسی می باشد.


مشخصات فایل
تعداد صفحات35حجم145/750 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
هدف از این تحقیق بررسی می باشد.

نظریه های اضطراب :
با توجه به اینکه اضطراب در اغلب نظریه های شخصیت آسیب شناسی روانی و روان درمانی یک مفهوم زیربنایی است. اما یک تعریف واضح و مورد قبول همگان ندارد. که اضطراب را گاهی پاسخ، گاهی محرک، گاهی یک متغیر مداخله گر و گاه حالت هیجانی یا سائق، یک صفت یا یک علامت بالینی در یک برانگیختگی بیش از حد تعریف کرده اند.

نظریه های روانکاوی
در دیدگاه روان تحلیلی علت اختلالات اضطرابی به تعارضات درونی و تکانه های ناخودآگاه نسبت داده می شود. نظریه روان تحلیلی با کارهای فروید در سال 1939 در مورد اضطراب به سه نوع تقسیم شده است. اضطراب واقعی، نوروتیک و اخلاقی. وقتی خود در معرض خواسته های محیطی افراطی قرار می گیرد یا حتی در نظام نهاد، خود، فراخود تنش وجود ندارد اضطراب تجربه می-شود. بنابراین از نظر روان پویایی هدف از درمان الزاماً نه حذف کامل اضطراب که افزایش تحمل فرد در برابر آن است. یعنی هدف آن است که ظرفیت فرد برای تجربه اضطراب بیشتر شود و بتواند از آن دریافتن تعارض زیربنایی ایجاد کننده اضطراب سود جوید. اضطراب واکنشی به موقعیت های گوناگون است که در چرخه زندگی پیش می آید. ریشه کن کردن آن با دارو ممکن است به طرح آن موقعیت زندگی یا همبسته های درونی ایجاد کننده اضطراب کمکی نکند (سادوگ و سادوگ، به نقل از رفیعی و سبحانیان، 1382).

نظریه های رفتاری
مدل اصلی در این دیدگاه نظریه شرطی شدن کلاسیک است که در واقع اشاره به اکتسابی بودن اضطراب دارد0(الری و ویلسون (1975) معتقدند، برخلاف نظریه روان پویایی و سایر نظریه های صفات شخصیت، که اضطراب را ویژگی همراه با شخصیت می دانند نظریه های رفتاری در پی آن است که وابستگی های بیرونی مربوط به ایجاد، حفظ و تغییر جنبه های شناختی فیزیولوژی و رفتاری اضطراب را تعیین کند. در این نظریه اضطراب برچسبی است که به پاسخ های مختلف می-خورد، این پاسخ ها چنان چه قبلاً گفته شد ممکن است جنبه گزارش کلامی، برانگیختگی فیزیولوژیکی ازرفتارهای آشکار داشته باشند (سیف، 1383).

فهرست مطالب
مقدمه
تعريف اضطراب
نظريه های اضطراب
نظريه هاي روانكاري
نظريه هاي رفتاري
نظريه هاي زيستي
نظريه انسان گرايان
نظريه هاي شناختي
علائم اضطراب
انواع اضطراب
نقش والدين در ايجاد تداوم اضطراب


يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"

مطالب دیگر:
دانلود تحقیق در موردعرضه و تقاضا کشش درامدی و کشش قیمتیدانلود تحقیق در موردعرفان های کاذب نوپدیددانلود تحقیق در موردعزاداری وعاشورا در سیر تاریخ واسناد ممنوعیت ومحدودیت عزاداری در زمان رژ یم منحوس پهلویدانلود تحقیق در موردعضلات اسکلتی و صافدانلود تحقیق در موردعلایم ایمنیدانلود تحقیق در موردعلایممدل سه بعدی انگشترساده ترین و ارزان ترین راه تولید بروشور سیاه و سفید زیباپاورپوینت استیو جابزپوستر راهنمای جامع تفسیر نوار قلب (پوستر ECG)-(پوستر تفسیر EKG)پوستر آشنایی با مراقبتهای بعد از عمل جراحی (پوستر اتاق عمل)پوستر تشابهات دارویی (آشنایی با تشابهات شکلی و اسمی داروها)پوستر بیمارستانی آشنایی با بخش مراقبتهای ویژه ICUپوستر بیمارستانی آشنایی با تراکئوستومی و پگ در بیماران ICUپاورپوینت مفاهیم و اصول برنامه ریزی استراتژیک (فصل اول کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تألیف سرمد سعیدی)پاورپوینت انواع استراتژی (فصل دوم کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تألیف سرمد سعیدی)پاورپوینت بررسی محیط خارجی (فصل چهارم کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تألیف سرمد سعیدی)پاورپوینت بررسی محیط داخلی (فصل پنجم کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تألیف دکتر سهیل سرمد سعیدی)پاورپوینت انتخاب و تعیین استراتژی (فصل ششم کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تألیف دکتر سهیل سرمد سعیدی)پاورپوینت اجرای استراتژی (فصل هفتم کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تألیف دکتر سهیل سرمد سعیدی)پاورپوینت ارزیابی و کنترل استراتژی (فصل هشتم کتاب مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک در عمل تألیف دکتر سهیل سرمد سعیدی)پاورپوینت کارت امتیازی متوازن (BSC) و تحلیل بخشهای آنجعبه و زیر سیگاری پازل 3 بعدی مخصوص لیزر برشمقاله ترجمه شده با عنوان تولید شبه-ماست سینبیوتیک با استفاده از باکتری های اسید لاکتیکمقاله مروری فارسی با عنوان بیماری زایی نانوباکتری ها